DUYURULAR: 01.11.2017 "ISO 9001:2015 BELGELERİMİZ" 19.04.2019 "BARTU TURİZM FETHİYE ATIK SU ARITMA TESİSİ" 19.04.2019 "MURATPAŞA ÇEVRE FESTİVALİ"
altsayfa resim

SAĞLIKLI, MUTLU YENİ BİR YIL

SAĞLIKLI, MUTLU YENİ BİR YIL

Başka ülke vatandaşları bu kadar bedel ödüyor mu bilmiyorum ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak, ülke vatandaşı olmanın ötesinde bedel ödemeyi, fedakarlıklar yapmayı, ortalama her beş yılda bir ekonomik kriz, her 3 yılda siyasi bir kriz yaşamayı gerektiriyor! 

Düzenli olarak seni sen yapan değerlerinle oynanmasını ve katlanmanı gerektiriyor!

Kapitalizmin, ferdileştirdiği insan nüvesi, ülkemizde inat edercesine insanlığını kaybetmemek için ayak diriyor!

Öyle bir ülke düşünün ki 30 yıl üst üste yüksek enflasyonla yaşasın, gıkını çıkarmasın! 

Öyle bir ülke düşünün ki son kırk yılda bildiğimiz 3, bilmediğimiz, bilmediğimiz kadar darbe yaşasın demokrasi ile yönetilmeye devam etsin!

Öyle bir ülke düşünün ki son 20 yılda 5 kez ağır ekonomik kriz yaşasın, her ekonomik krizde yaşanan kayıplara rağmen, tekrar toparlansın ve hayatına devam etsin.

Öyle bir ülke düşünün ki 30 yıldır terör yaşasın, teröre milyarlarca dolar yatırsın, kardeş kardeşe vurdurulsun, kırdırılsın, bölünmesin!

Öyle bir ülke düşünün ki ülke birlik ve beraberliğini bozmak için elinden gelen her şeyi yapan güçler olsun, oynanan oyunlara halkı aldanmasın, kurulan tuzaklara düşmesin, erdemli davranmaya devam etsin!

Öyle bir ülke düşünün ki karşılaşılan her krizde, Türkiye dışında hiçbir ülke vatandaşında görülmeyen, müthiş bir dayanışmaya girsin, zengin fakire, tok aça, çalışan işsizine baksın ve her hangi bir toplumsal felaket yaşanmadan bu krizler atlatılsın.     

İnsan, kişisel, güncel egolarla beslediği yaşamına geri dönüp baktığında, kötü günlerini, güzel günlerini, sıkıntılarını, mutluluklarını, unuttuklarını, unutamadıklarını görüyor. Kaybettiklerini, hayatın ona öğrettiklerini, keşkelerini hatırlayınca, işte o zaman, her şeyin ilacı olan zaman, ilaç olamıyor.

Gençken geçmek bilmeyen zaman, orta yaşı biraz geçince, olanca acımazsızlığı ile hızla geçiyor. Hayatı sınırlı zaman dilimi içerisinde yaşayan insanoğlu, gündelik yaşam içerisinde küçük hevesler, büyük hırslarla kaybolup, gidiyor. Bir dönem zannediyor ki dünya kendi etrafında dönüyor, birde bakıyor ki kendi dünyası, sadece kendisi için var. Çevresinde olan herkesin ise kendisine ait başka bir dünyası var.

Bizde kendinden önce başkasını düşünmek, başkası için yaşamak, en sevilen yakınlar için yapılan fedakarlıklar, birlikte olmamızı sağlayan ata kültürümüzdendir. Bu sebeple çevrenizdeki insanlara baktığınızda o kadar çok yaşanmamışlık görürsünüz ki! Bir hiç için yok olan hayatlar, bir sevgiliye feda edilen ömürler, sevdikleri mutlu olsun diye ertelenmiş yaşamlar ve daha nice vefaları görünce insan, ülke insan kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu tespit ediyor.

Hayatın değerini bilen, kendine değer veren, aklını kullanan, kullandığı aklı ile üreten, gelişen ve kendini yenileyen, hak ettiği değeri gören, hak ettiği şekilde, layıki ile yönetilen bir toplum olmamız dileğiyle yeni yılın tüm ulusumuza sağlık, mutluluk, huzur, başarı ve bol kazanç getirmesini diliyorum.

GERİ DÖN