DUYURULAR: 01.09.2020 "PERSONEL ALIM İLANIMIZ YOKTUR. BAŞVURULAR DEĞERLENDİRİLMEDEN CV BANKAMIZA ALINACAKTIR"
Arüv Çevre

Hakkımızda

ARÜV ÇEVRE Müh. Müş. Hiz. İnş. San. ve Tic. A.Ş.
_

Kurulduğu 1992 yılından itibaren Türkiye genelinde Çevre Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı meslek konularında, uzman kadrosuyla mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermektedir. Ülke genelindeki yatırımların gerçekleştirilmesinde faaliyet konusuna bağlı olarak inşaat öncesinden işletme dönemine kadar alınması gereken tüm izin, onay, ruhsat vb. kısaca "izin" olarak adlandırılan süreçlere ilişkin "çevre müşavirlik hizmeti" verilmektedir.

Yatırımların proje aşamasındaki ön fizibilitesi, inşaat öncesi ve sonrasındaki dönemlerde çevre ve diğer mevzuat kapsamındaki tüm izinlerin alınması için işveren – danışman – kamu kurum kuruluşları koordinasyonun yönetim ve organizasyonun yapılarak, işletme dönemine geçişin sağlanması doğrultusunda hizmet veren ARÜV ÇEVRE, işletme sonrası işveren yükümlülüklerine yönelik iç tetkik ve denetimlerini de sürdürerek danışmanlık hizmetini yatırım ömrü süresince devam ettirmektedir.

ARÜV ÇEVRE;

  1. TMMOB, Çevre Mühendisleri Odası tarafından verilen, Serbest Müşavirlik Mühendislik Bürosu "Büro Tescil Belgesi"ne sahiptir.
  2. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından, ÇED Yönetmeliği, 18 ve 26.Maddesi kapsamında verilen "Yeterlik Belgesi" ne (Belge No:63) sahiptir.
  3. Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından, Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar hakkındaki yönetmelik uyarınca "Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi" ne (Belge No:ÇDYB-8412) sahiptir.